Αρχείο μηνός Απρίλιος 2020

Διάθεση ηλεκτρονικού εξοπλισμού σε μαθητές

Παρακαλούνται οι κηδεμόνες των μαθητών που δεν διαθέτουν τον απαραίτητο εξοπλισμό για τη συμμετοχή τους στην εξ’ αποστάσεως διδασκαλία, να επικοινωνήσουν τηλεφωνικώς πρωινές ώρες στο τηλέφωνο του Σχολείου, με τη διευθύντρια.

Είμαι κι εγώ εδώ (Από το Κ.Ε.Σ.Υ. ΦΩΚΙΔΑΣ)

Είμαι κι εγώ εδώ

Αγαπητοί μαθητές και μαθήτριες των σχολείων μας,

Πέρασαν αρκετές μέρες από τότε που τα σχολεία μας έκλεισαν. Σταμάτησαν να γεμίζουν με τις παρουσίες σας, όχι γιατί ήρθαν οι χαρούμενες μέρες των διακοπών του καλοκαιριού, των Χριστουγέννων ή του Πάσχα.  Έκλεισαν, γιατί καθένας και καθεμιά από σας θα πρέπει να μείνει και να προφυλαχτεί στο σπίτι του, με την φροντίδα των γονέων του και την αγάπη των δασκάλων του να τον συντροφεύει από μακριά. Σταμάτησαν, γιατί χρειάζεται να μείνετε υγιείς εσείς και οι οικογένειές σας, οι φίλοι σας, όλοι μας. Συνέχεια ανάγνωσης Είμαι κι εγώ εδώ (Από το Κ.Ε.Σ.Υ. ΦΩΚΙΔΑΣ)